Genel

Tarihten Bugüne Kağıthane

Kâğıthane İstanbul’un Avrupa yakasında güneyden Şişli, güneybatıdan Beyoğlu, Doğudan Beşiktaş, batıdan Eyüp’e komşu olan Kâğıthane deresinin sona erdiği yerden Haliç’e sahili olan bir ilçedir. Bu ilçe ne kadar yerleşim alanı olarak kullanılsa bile arazi olarak derelerden, vadilerden ve en önemlisi engebeden oluşmaktadır. İlçenin en sık olarak ismi duyulan semtleri arasında Çağlayan, Gültepe, Çeliktepe, Gürsel, Mehmet Akif Ersoy, Emniyet, Sanayi, Seyrantepe, Talatpaşa gelmektedir.

İnsanlar yeni bir yere taşınıp yerleşecekleri zaman bu yenilik kendilerinde mutlu bir heyecan yaratacaktır. Hayata farklı bir yerden devam etmek hem çok sevindirici hem de çok endişe verici olmaktadır. Eşyaların taşınma aşamaları her zaman problem yarattığı için kişilerin yaşadıkları stres ve maddi manevi zararlar her seferinde kişilerin gözünü korkutmaktadır. Bunun için insanlar ev taşımacılığı konusunda gereksinim duydukları zaman eş dost vasıtası ile güvenilir bir firma bulma derdine düşerler. Nakliyecilik sektörü her zaman profesyonellik ve uzmanlık ve ayrıca da tecrübe isteyen bir iş koludur. Taşınacak eşyaların alınacak olan yerden kırılmayacak, çizilmeyecek, deforme olmayacak bir biçimde eşyaların ebatlarına uygun olarak koli veya ambalajlarla paketlenmesi ve herhangi bir zarar görmeden yerinde ulaştırılması çok önemlidir. Kâğıthane Evden Eve Nakliyat size bu konuda her türlü garanti ve güvenceyi verebilecek bir firmadır.                

Kâğıthane ilçesinde tarihle iç içe yaşamış olan Lale devri döneminden günümüze gelen 60 civarında köşk ve kasırlar bulunmaktadır. Atiye Sultan Kasrı bunlara en güzel örnektir. Ayrıca Aziziye Camisi ile 3.Abdülhamit Çeşmesi görülebilecek yerlerdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu