Genel

Tarih Kokan Şirin Bir İlçe

İstanbul’un 10. büyük ilçesi olan Maltepe Anadolu yakasının Sancaktepe, Ataşehir, Kartal ve Kadıköy ilçelerine komşu olan ve Marmara denizine de kıyısı bulunan çok şirin bir ilçesidir. Maltepe ilçesinin tarihi Bizans İmparatorluğuna dayanmaktadır. Küçükyalı, İdealtepe, Zümrütevler, Başıbüyük, Altayçeşme, Aydınevler, Büyükbakkalköy, Cevizli, Feyzullah ilçenin 18 semti arasında en sık şekilde adı duyulanlarıdır.

Günümüzde nakliyat firmalarının sayısı artmış olsa bile bu sektörün daha karmaşık bir hale gelmesinden başka bir işe yaramamaktadır. Çünkü işi bilen bilmeyen herkes taşımacılığın çok kolay yapılacak bir iş olduğu düşüncesine girerek sektörde yerini almaktadır. Nakliyatçılık her aracı olanın yapabileceği bir iş değildir. Profesyonel bir anlamda ve uzman kişilerin yapabileceği müşterilerinin güvenlerini kaybetmeyeceği bir şekilde hizmet sunulmasını gerektirmektedir. Maltepe Evden Eve Nakliyat size taşımacılık konusunda her türlü güvenceyi vererek güveninizi boşa çıkarmayacaktır. Tam donanımlı ekipmanları ile işinin uzmanı ekibin bir araya gelmesiyle eşyalarınızın dökülme, çarpma, ezilme, kırılma gibi herhangi bir problem yaşamadan yerine teslim edilmesini sağlamaktadır. Tüm bu zaman zarfında araçlara yüklendiği andan itibaren varış noktasında teslim edilmesine kadar sigortalı olan eşyalarınızın herhangi bir kaybında bunu hemen telafi edecektir.                   

Maltepe de bulunan tarihi Brias Sarayı görülecek yerlerin başında gelmektedir. Eski adı yığmatepe yani altınların ve hazinelerin yığıldığı tepe anlamını taşıyan Maltepe’de bulunan Remzipaşa köşkü, Fenerli Köşk, Maltepe Bakireler Tapınağı, Daver Baba Tekkesi, Feyzullah cami, Beşçeşmeler ve Feyzullah cami görülmesi gereken tarih kokan yapılardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu