Genel

Sultanbeyli Nakliyat

Sultanbeyli, İstanbul’un 300.00’e yakın nüfusu olan bir ilçesidir. Tem Otoyolu’nun içinden geçtiği için köy cazip bir yer haline gelerek 1992 yılında ilçe olmuştur. İstanbul ile Anadolu’nun bağlantı yolları üzerinde yer almaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na göre de İstanbul’un en temiz havasının bulunduğu ilçeler arasında ilk sırada yer almaktadır. İlçenin tarihi çok eski dönemlere kadar gitmektedir. Roma ve Bizans döneminde mülki idare merkezi olmuştur. Tarihi Aydos Kalesi’nin kalıntıları hala ilçe sınırları içerisindedir.  

Sultanbeyli ilçesinden taşınmak için profesyonel ekipler bulunmaktadır. Sultanbeyli evden eve nakliyat işlemlerinde bölgeyi iyi bilen şoförler ve profesyonel bir ekiple hızlı bir taşımacılık yapılmaktadır. Taşınma işleminize uygun Avrupa standartlarında kamyonet tipi araçlarla ekonomik, hızlı ve güvenilir taşımacılık yapılmaktadır. Bu firmalara telefon, e-mail ya da online formlar aracılığı ile ulaşmanız mümkündür. Nakliyat firmaları büro taşımacılığı gibi her alanda hizmet vermektedir. Haftanın her günü istenilen saatte taşıma yapabilen bu firmalar Sultanbeyli’den diğer ilçelere’de ev taşımacılığı yapmaktadır. Taşımacılık yapılan diğer alanlar; depolama, fuar taşımacılığı, banka taşımacılığı, servis taşımacılığı, askılı tekstil taşıma ve organizasyon taşımacılığıdır.                

Sultanbeyli içinde tarihi Aydos kenti ve kalesini bulundurmaktadır. Antik çağ dönemi ve daha sonrasında da kavimler arasında önemli bir geçiş yeriydi. Bugünkü İstanbul ve Avrupa arasındaki ana ulaşım yolu da Sultanbeyli’den geçmektedir. Sultanbeyli’de Abdurrahmangazi, Adil, Ahmet Yesevi, Akşemsettin, Battalgazi, Fatih, Hamidiye, Hasanpaşa, Mimarsinan, Mecidiye, Mehmet Akif, Necip Fazıl, Orhangazi, Turgutreis, Yavuz Selim semtleri bulunmaktadır. İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan bu ilçeye 1947 yılında Bulgaristan’dan gelen göçmenler de yerleşmiştir. Tem Karayolunun içinden geçtiği ilçe denizden 130 metre yüksektedir. İlçeye bağlı köyün bulunmadığı Sultanbeyli’de toplam 15 mahalle vardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu