Genel

Şişli Nakliyat Hizmeti

İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan ilçesi olan Şişli’ye bağlı bir köy yoktur. Denize sahili olmayan bu ilçede pek çok tarihi eserin yanı sıra iş yerleri, ticaret merkezleri ve kültür-sanat merkezleri bulunmaktadır. Daha önceleri Kağıthane’ye bağlı olan bu bölge 1987 yılında ayrılarak ilçe olmuştur. Bölgede bulunan en eski mahallenin 16. Yüzyılda kurulan Tatavla olduğu söylenir. Çatalca Yarımadası’nın doğusunda bulunan Şişli’de en önemli camiiler arasında yer alan Teşvikiye Camii de bulunmaktadır. Bomonti, İstanbul’un ilk sanayi bölgelerinden birisidir. İstanbul’un en eski semtlerinden birisine isim veren Bomonti Bira Fabrikası da ilk bira üretim tesisidir. Mecidiyeköy de Şişli İlçesi’ne bağlı bir mahalledir. 1930’lu yıllarda kurulan ve faaliyetine hala devam eden Likör ve Kanyak Fabrikası da Mecidiyeköy Mahallesi’nde bulunmaktadır.

Şişli’de taşımacılık için çalışan pek çok profesyonel firma bulunmaktadır. Şehir içi, ilçe içi ve şehirler arası konut, işyeri, fabrika taşımacılığı yapan bu firmalar hizmetlerini güvenilir bir şekilde yapmaktadır. Şişli evden eve nakliyat hizmeti veren firmalar eşya taşımacılığı ve eşya pakatleme işlemlerinde, profesyonel bir ekiple çalışmakta, en uygun teklifi vererek işlerinizi yerine getirmektedir. Evdeki eşyalar ve mobilyalar en uygun şekilde demonte edildikten sonra ambalajlanarak, hassasiyet önceliklerine göre araçlara taşınmaktadır. Eşyaların sarılması basit ürünlerle değil özel tek seferlik ambalaj ve hava baloncukları içeren naylonlar ile sarılıp, taşınmaktadır. Ayrıca bu firmalar taşıma sırasında oluşan tüm hasarlar konusunda sorumluluk kabul etmektedir.                

Teşvikiye Camii, adını Şişli’de bulunan semtten alır. III. Selim tarafından yaptırılan bu camii 19. yy’da yenilenmiştir. Abide-i Hürriyet, Şişli’nin en yükse tepesinde olan yerde yer alır. Anıt, I. Ulusal Mimarlık Üslubu olarak tanımlanmıştır. Havaya atış yapan bir top şeklinde olan anıt aynı zamanda Şişli Belediyesi’nin amblemidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu