Genel

Şile Güvenilir Nakliyat

Şile, Karadeniz kıyısında İstanbul’a bağlı bir ilçedir. Cilalı Taş Devri’ne kadar uzanan bir tarihi vardır. Eski çağlara ait pek çok konak yeri bulunmuştur. İlk Hristiyanlar için Şile mağaraları korunak olarak kullanılmıştır. Cumhuriyetin kuruluş yıllarında oluşturulan ilk belediyelerden birisi de Şile Belediyesi’dir. Şile, deprem bölgesi içerisinde yer alır. Turizmin geliştiği bir yer olan ilçe de pek çok otel, pansiyon, kamping alanları mevcuttur. Şile’de her yıl Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali düzenlenmektedir. Pek çok sanatçı ve modacı bu festivale katılmaktadır.

Şile evden eve nakliyat hizmeti ev, ofis, şehirler arası taşımacılık ve parça yük hizmetleri vermektedir. Expertiz işlemleri ücret alınmadan yapılmaktadır. Profesyonel ekipler eve gelerek eşyalara göre hizmet bedeli hesaplayıp, eşyaların nasıl taşınacağı konusunda plan yapmaktadır. Paketleme işlemleri eşyaların cinsine göre yapıldığı gibi taşınması da eşyanın cinsine göre istiflenmektedir.                

Şile ekonomisinin en büyük gelir kaynağı turizmdir. Özellikle yaz aylarında denizi ve tarihi özellikleriyle turizm alanı haline gelmektedir. Şile’de pek çok tarihi mekan bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Şile Kalesi, dünyanın en büyük ikinci feneri olan Şile Feneri, Lahit Mezar, Papazın Çeşmesi ve Şile Evleri’dir. Şile merkezinde ve Karadeniz kıyısında kumsalı olan bir ilçedir. Ayrıca Şile ve Gebze’nin sınırları içerisinde kalan Değirmençayırı Şelalesi bulunmaktadır. Bir diğer şelale ise Hacıllı Şelalesi’dir. Bu şelaleden akan sular nehirle birleşip Karadeniz’e dökülür. İlçede bulunan Kumbaba Tepesi doğal bir fizyoterapi merkezi olarak görülmektedir. Bizans döneminde yaz aylarında güneş banyosu için bu bölge kullanılırmış. Ağlayan Kaya ise Şile Feneri’nin biraz gerisinde taşların arasından çıkan bir su kaynağıdır. En önemli doğal güzelliklerinden bir diğeri de Hacıllı Köyü yakınlarındaki Onbir Göller Vadisi’dir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu