Genel

İstanbulun En Yüksek Tepesinden Biri

Kartal ilçesi VI. yy ilk başlarında kurulmuş ve merkezi Bizans İmparatorluğu zamanında adı Kartalimeni diye anılan bir balıkçı köyüdür. 1400 yıllarında Osmanlı imparatorluğu topraklarına dâhil edilmiştir. Semtleri arasında Atalar, Esentepe, Cevizli, Çavuşoğlu, Soğanlık, Uğur Mumcu, Topselvi, Yakacık, Yunus 20 semtin içinde en fazla adı duyulanlardandır.

Birçok kişiler gerek iş gereği gerekse daha farklı konular yüzünden sürekli ev değiştirmek zorunda kalmaktadır. Yeni bir eve taşınma heyecanı ve mutluluğu yaşanacak zorluklar ve taşınma aşamasındaki yorgunluk açısından hiçbir zaman tam anlamı ile yaşanamamaktadır. Çünkü eşyaların kırılmaması, çizilmemesi gibi zarar görebileceği durumları ortadan kaldırmak için dikkatli ve itinalı bir şekilde paketlenmesi gerekmektedir. Bu işi yapan firmaların haricindeki taşımacı şahıslar ucuz oldukları için tercih edilseler bile eşyalara çok fazla zarar verebilme riskleri yüksek bir düzeydedir. Kartal Evden Eve Nakliyat firması size tüm zorlukları unutturarak gönül rahatlığı ile güvenilir bir şekilde hizmet sunacak ayrıca eşyalarınızın araçlara konmasından itibaren yerine teslim edilecek olan o süre içinde de sigorta yaparak eşyalarınızı tamamen güvence altına alacaktır.                

Kartal ilçesinde bulunan doğal güzelliklerden Dragos tepesi 107 metre yüksekliğinde olan önünde masmavi denizin uzandığı yeşillikler içinde olan bir tepedir. Aydos ormanı ilçe sakinlerinin yürüyüş için 12 km uzunluğundaki Kartal sahilinin haricinde tercih ettikleri diğer bir seçenektir. İçinde çok güzel bir gölet bulunmaktadır. Aydos tepesi İstanbul’un en yüksek olan tepesinden bir tanesi olup tertemiz havası ile doğal bir mesire alanıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu