Sinema

En İyi Netflix Türkiye Dizileri

En iyi Netflix Türkiye dizileri, Netflix tarafından Türkiye’de çekilen dizileri ve yayın haklarını aldığı diğer Türk dizilerini kapsıyor. En iyi Türk dizilerinin yer aldığı online bir içerik izleme platformu olan Netflix’i açıp da ne izlesem dediğinizi duyar gibiyiz.

Netflix Türkiye, Hakan: Muhafız, Atiye ve Aşk 101 gibi dizilerle pek çok projeye imza attı ve yeni çekilen dizileri de bulunuyor. Bunun dışında pek çok Türk dizisi de Netflix platformunda yayınlanıyor.

Hangi Türk dizisini izleyeceğine karar veremeyenler için hazırladığımız en iyi Netflix Türkiye dizileri içeriğimize bir göz atın.

En İyi Netflix Türkiye Dizileri

7- Hakan: Muhafız

Netflix yapımı bir Türk dizisi olan Hakan: Muhafız dizisi, 4 sezon çekildi. Oldukça heyecanlı olan Hakan: Muhafız, aynı zamanda Netflix’in ilk Türkiye yapımı oldu.

The Protector adı ile de Netflix’te yayınlanan dizinin başrollerinde Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık ve Burçin Terzioğlu yer alıyor. Netflix’in fantastik diziler, kitaplardan uyarlanan ve aksiyon dizileri kategorilerinde yer alan Hakan: Muhafız dizisi sürükleyici ve heyecanlı bir yapım.

18 yaş ve üzerinde olan izleyici kitlesine hitap eden dizi İstanbul’da geçiyor. Baş karakter olan Hakan Demir’in İstanbul’da bir dükkanı vardır. Kendisini evlat edinmiş olan Neşet’in öldürülmesinin ardından kendisinin İstanbul’u korumakla görevli kadim bir düzene bağlı olduğunu fark eden Hakan, Ölümsüz’ü öldürmeli ve şehri yıkılmaktan korumak gibi görevler üstlenir. Sadık olanlar adındaki bu gizli düzenin birer üyesi olan ve kızı Zeynep, bu süreçte Hakan’ın yanında olacaktır. (IMDb puanı: 6,8)

En İyi Netflix Türkiye Dizileri

6- Aşk 101

2020 yapımı bir dizi olan Aşk 101 gençlik dizileri kategorisinde yer alan bir Netflix yapımı olarak öne çıkıyor. Başrollerinde Kubilay Aka, Pınar Deniz, Mert Yazıcıoğlu, Alina Boz, İpek Filiz Yazıcı ve Selahattin Paşalı’nın yer aldığı dizi, lisede eğitim almakta olan bir grup gencin öyküsünü odağa alıyor.

Kerem, Sinan, Eda ve Osman, davranışları nedeni ile okuldan atılmak üzere olan bir arkadaş grubudur. Kendilerini okuldan uzaklaştırmak için toplanan disiplin kurulunda herkes atılmaları lehine oy verirken, Burcu Hoca aleyhte oy kullanarak onların tarafını tutmaktadır. Ancak Burcu da başka bir okula tayini istemiştir. Okulun örnek öğrencilerinden olan İpek’in de yardımı ile bu gençler Burcu Hocayı aşık ederek okulda kalmasını isterler. Aşık edecekleri kişinin kim olduğunu düşünürken okula yeni atanmış sempatik bir öğretmeni gözlerine kestirirler. (IMDb puanı: 7,6)

En İyi Netflix Türkiye Dizileri

5- Atiye

Netflix Türkiye yapımlarından bir tanesi olan Atiye dizisinin başrollerinde Beren Saat, Mehmet Günsür ve Metin Akdülger yer alıyor.

1 sezonu yayınlanmış olan ve 6 bölümden oluşan Atiye, soyut resimler yapan genç bir kadının hayatını ve mistiğe uzanan yaşamını odağa almaktadır. Ucu Göbeklitepe ve Nemrut Dağı’na kadar uzanan mistik bir yolculuk olan Atiye dizisi, duygusal ve heyecanlı bir dizi olarak drama ve gerilim dizileri arasında yer alıyor.

Jason George, Fatih Ünal ve Nuran Evren’in senaryosunu yazdığı Atiye, Şengül Boybaş’ın Dünyanın Uyanışı adlı kitabından online dizi olarak uyarlanmış.

Atiye, İstanbul’da yaşayan ve soyut resimler çizen bir ressamdır. Sevgilisi Ozan ve ailesi ile mutlu bir hayat sürmekte olan Atiye, bir süre sonra kendisini çağıran garip ve mistik insanlarla karşılaşmaya başlar. Küçüklüğünden beri sürekli olarak çizdiği sembollerin Göbeklitepe’de arkeolojik bir kazı sırasında bulunduğunu görünce birdenbire Göbeklitepe’ye gider. Orada yolları arkeolog Erhan ile kesişir. (IMDb puanı: 7,6)

4- Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi

Emrah Serbes’in aynı adlı romanından dizi olarak uyarlanan Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, polisiye bir televizyon dizisidir. Netflix’in yayın haklarına sahip olduğu ve yayımladığı Türk dizileri arasında en iyi Netflix Türkiye dizileri içerisinde yer alan Behzat Ç. Replikleri ve karakterleri ile karakterize olmuş bir dizidir.

2010 yılında yayınlanmaya başlayan dizinin Netflix platformunda 96 bölümü yayınlanmıştır. Kurallara uymayan, özel yaşamı karanlıklarla dolu, siyaseten doğrucu biri olmayan Behzat, Ankara cinayet bürosunda baş komiserdir. Bir yandan cinayetleri çözen bir yandan da teşkilat içerisindeki yolsuzluklara karşı mücadele veren Behzat’ın ekibinde yer alan Hayalet, Akbaba ve Harun aynı zamanda arkadaşlarıdır da. Ekibinde yer alan diğer kişiler ise Eda, Emre, Selim ve Cevdet’tir.

Başrollerini Erdal Beşikçioğlu, Fatih Artman, Berkan Sal, Ege Aydan, İnanç Konkçu ve Seda Bakan’ın paylaştığı Behzat Ç. Dizisi sert gerçekçi bir dizi olarak öne çıkıyor. (IMDb puanı: 8,7)

3- Fi

Puhu tv yapımı olarak online platformda yayınlanan ve pek çok ödül kazanan Fi, Azra Sarızeybek Kohen’in Fi, Çi ve Pi adlı kitap serisinden ekrana uyarlanmıştır. En iyi Netflix Türkiye dizileri arasında öne çıkan Fi, genç bir dansçının yaşadıkları etrafında şekillenmektedir.

Can, ünlü bir psikiyatrdır, ayrıca televizyon programında ünlü konuklarına terapi yapmaktadır. Ev ararken, bahçesinde dans etmekte olan Duru’yu görür ve hemen aşık olur ona. Ancak Duru, konservatuvardan hocası olan Deniz ile sevgilidir ve oldukça mutlu bir ilişkiyi sürdürmektedirler. Takıntı derecesinde Duru’ya tutkun olan Can hayatlarına girdiğinde bu çift için de zor günler baş gösterecektir.

Oyuncuları, kostümleri, mekanları ve odağa aldığı karakter grubu ile öne çıkan Fi, oldukça başarılı bir Türk dizisidir. Başrollerini, Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür, Büşra Develi, Ozan Güven, Berrak Tüzünataç ve Osman Sonant’ın paylaştığı dizinin yönetmeni ise Mert Baykal. (IMDb puanı: 7,9)

2- Leyla ile Mecnun

Absürt ve uçuk kaçık bir dizi olan Leyla ile Mecnun, Burak Aksak’ın senaryosunu yazdığı bir Türk dizisidir. Başrollerinde Ali Atay, Ahmet Mümtaz Taylan, Serkan Keskin, Osman Sonant ve Cengiz Bozkurt’un yer aldığı dizi, yüksek IMDb puanı ile de dikkat çekiyor.

Her sezonda Leyla’nın değiştiği dizi Mecnun’u, ailesini, arkadaşlarını ve yaşadıkları Kireçburnu’nu odağa alıyor. İlk sezonda, aynı gün doğduğu ve bu nedenle Leyla ile Mecnun ismini aldıkları Leyla’yı istemeye gider Mecnun’un ailesi. Ancak Leyla’nın babası bu durumu hatırlamamaktadır bile. Mecnun, başlarda bu durumda olmak istemese de Leyla’yı görür görmez ona aşık olur.

Romantik komedi dizileri arasında da yer alan Leyla ile Mecnun, Netflix platformunda yayınlanan en iyi Türk dizileri sıralamasında ikinci sırada yer alıyor. Absürt olayların, toplumsal eleştirilerin, dizi ve film göndermelerinin ardı ardına sıralandığı bir komedi dizisi Leyla ile Mecnun. (IMDb puanı: 9,1)

1- Masum

Blu Tv yapımı olan mini dizi Masum, oyuncu kadrosu ve heyecanlı senaryosu ile dikkat çekiyor. Netflix platformunda yayınlanan en iyi Türk dizileri sıralamasında birinci olan dizinin oyuncu kadrosunda Haluk Bilginer, Ali Atay, Nur Sürer, Okan Yalabık, Serkan Keskin ve Tülin Özer yer alıyor.

Emekli komiser olan Cevdet, karısı ve oğlu ile birlikte taşrada yaşamaktadır. Bu sırada, bir cinayet olayını gizlice araştırmak için görevlendirilen polis Yusuf onları ziyaret etmek için buraya gider. Cevdet komiserin büyük oğlu ile çocukluk arkadaşı olan Yusuf, Cevdet komiseri teşkilattan da tanımaktadır. Yusuf, zamanla gizemli bir sürecin içerisine girer. (IMDb puanı: 8,5)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu