Sinema

En İyi Netflix Polisiye Filmleri

Heyecanlı kovalamaları ve çözülmeyi bekleyen gizemleri ile izleyicilerini heyecanlandıran en iyi Netflix polisiye filmleri sınırsız bir aksiyon sunuyor. Zeki dedektiflerin, cesur polislerin ve azılı suçluların yer aldığı bu filmlerde unutulmaz sahneler yer alıyor. Netfix’te yayınlanan en iyi polisiye filmler arasında Netflix’in kendi yapımı olanlar da var yayın haklarını alarak yayınladıkları da. Polisiye alanında eski ve yeni filmler de yer alıyor bu platformda.

Heyecanın doruğa çıktığı, gizemlerin birbiri ardına sıralandığı, amansız suçluların olduğu bu filmlerde suçlar birer birer çözülüyor.

En İyi Netflix Polisiye Filmleri

9- Gun Cıty

Gun Cıty, Netflix polisiye film yapımlarından bir tanesi. 1921 yılı Barcelonası’nda geçen filmde ikili oynayan bir polisin yaşadıkları odağa alınır. Anarşistler ile polis arasındaki gerilim de bir yandan devam etmektedir. Bu sırada, bu sert polis de ülke çapında iç savaş çıkmasına neden olacak kadar güçlü olan silahları kimin çaldığını öğrenmek için ikili oynamaktadır. Bu polis, Madrid’den Barcelona’ya silahların nerede olduğunu öğrenmesi için yollanmıştır.

Filmin başrolünde Luis Tosar, Michelle Jenner ve Vicente Romero yer alıyor, yönetmen ise Dani de la Torre. Dönem filmleri, İspanyolca filmler ve suç dramaları türünde yer alan bu güçlü film, en iyi Netflix polisiye filmleri arasında yer alıyor. (IMDb puanı: 6,3)

En İyi Netflix Polisiye Filmleri

8- Bright

İstanbul’da çekilen ve orkların kullanıldığı başarılı ve samimi reklam filmi ile tanınan Bright, başrollerinde Will Smith, Joel Edgerton ve Noomi Rapace’ı ağırlıyor. Bir ork ile ekip arkadaşı olan Darly, kötü yaratıklar bulmadan önce oldukça güçlü bir nesneyi bulmak zorundadır.

Netflix yapımı bir film olan Bright, Los Angeles’ta türlerin arasındaki gerginliğin giderek yükseldiği kurgusal bir zamanda geçiyor. Biri insan ve diğeri de Ork olan iki polis, muhteşem güçleri olan nesneyi bulduktan sonra kehanetlerde de bahsedilen büyük bir savaşın ortasına düşer.

Ork da olsa, klasik polis ikilisi esprilerini yapmaktan geri durmayan Jakoby ile durumun ilginçliği filmi eğlenceli kılıyor. Brıght, aksiyon, macera, gerilim ve suç konulu aksiyon filmleri arasında yer alıyor. (IMDb puanı: 6,3)

En İyi Netflix Polisiye Filmleri

7- Bitirim İkili

1998 yapımı bir film olan Bitirim İkili, serinin de ilk filmidir. Oldukça başarılı bir polisiye serisi olan Bitirim İkili, Jackie Chan ve Chris Tucker’ın kahkahadan kırıp geçirdiği bir yapım.

Serinin üç filmi de Netflix’te yayınlanıyor. İlk filmde, Hong Kong’lu bir dedektif olan Lee, bir kaçırılma suçunu araştırmak üzere Los Angeles’a çağrılır. FBI ise, Los Angeles Polis Departmanından ukala bir polis olan Carter’ı Lee’nin dikkatini görevinden uzaklaştırması için seferber etmiştir.

Hem komik hem de aksiyonlu bir film olan Bitirim İkili, en iyi Netflix polisiye filmleri arasında yer alıyor. Önceden izlenmiş olsa bile yeniden izleyip hatırlamaya değer, nostaljik bir filmdir. (IMDb puanı: 7.0)

6- The Cell

2017 yapımlı bir film olan The Cell, Mısır yapımlı filmler arasında yer alıyor. Aksiyon ve macera ile Ortadoğu filmleri türünde yer alan The Cell’in başrolünde Ahmed Ezz, Samer al Masri ve Mohammed Mamdouh yer alıyor.

Filmde, bir özel harekat subayının arkadaşı acımasız bir saldırıda öldürülür. Bunun üzerine bu özel harekat subayı, arkadaşını öldüren teröristi bulup ondan intikamını almaya yemin etmiştir. (IMDb puanı: 6,4)

5- Zodiac

Gerçek bir olaydan uyarlanan Zodiac, geç 1960’larda ve erken 1970’li yıllar arasını konu alıyor. Zodiac Killer adındaki  bir seri katilin ardında isteyerek bıraktığı gizemli izleri çözerek katile ulaşmaya çalışan bir gazeteci, bir karikatürist ve dedektifin öyküsüne odaklanan film, David Fincher tarafından yönetildi.

Zodiac katili, yalnız dolaşan insanları vahşice öldürmekte, daha sonra polisi arayarak cinayet işlediğine dair bir ihbar yapmaktadır. Bununla da kalmaz, bölgesinde yer alan gazetelere yayınlaması için mesajlarını gönderir, yayınlamazlarsa da başkalarını öldürmekle tehdit eder.

Bu gizemli psikopatın izini sürmek için Dedektif David Toschi, zaman zaman karikatürist Robert’tan ve suç muhabiri Paul Avey’den destek alır. Filmin başrollerinde Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo ve Robert Downey Jr.’ın yer aldığı Zodiac,  sürükleyici bir suç draması ve polisiye filmi. (IMDb puanı: 7.7)

4- Murder Mystery

2019 yapımlı bir aksiyon ve komedi filmi olan Murder Mystery polisiye bir film olarak da öne çıkıyor. Adam Sandler ve Jennifer Aniston’un başrolünde yer aldığı eğlenceli bir suç filmi olan Murder Mystery, Avrupa seyahatine çıkan bir çiftin hikayesine odaklanıyor.

New York polisi olan Nick Spitz, kuaför eşi Audrey Spitz ile uzun zamandır bekledikleri Avrupa seyahatine çıkar. Audrey, uçakta tanıştığı çok zengin bir Avrupalı adamdan kendisine katılması için davet alır. Süper bir yat için davetiye alan çift oldukça sevinir, ancak ummadıkları bazı durumlar ile karşı karşıya kalacaklardır. (IMDb puanı: 6.0)

3- Köstebek

2006 yapımlı bir polisiye filmi olan Köstebek, orijinal ismiyle The Departed, oldukça çarpıcı bir kurguya sahip. başrollerinde Leonardo diCaprio, Matt Damon ve Jack Nicholson’un yer aldığı Köstebek filminin yönetmeni ise Martin Scorsese. Martin Scorsese, bu film ile en iyi yönetmen dalında Oscar ödülünün sahibi olmuştur, bunun yanında film en iyi film de dahil olmak üzere dört dalda Oscar ödülünü almıştır.

Boston’daki iki yeniyetme polisin gizli kimliklere bürünmesini odağa alır film. Ancak, bir tanesi polis içindeki mafya diğeri ise mafya içerisindeki polistir. İkisinin de görevi köstebeğin kim olduğunu bulmaktır. İrlanda mafyasının karizmatik liderlerinden bir tanesi olan Frank Costello’dan bilgi almak için içeriye sızan polis ile polis teşkilatı içerisinden Frank’a haber getiren polisin amansız kovalamacasıdır bu film. (IMDb puanı: 8,5)

2- Olağan Şüpheliler

Kült filmlerden bir tanesi olan Olağan Şüpheliler, suç dramaları arasında öne çıkıyor. En iyi Netflix polisiye filmleri arasında bulunan bu filmin başrolünde Stephen Baldwin, Gabriel Byrne ve Chazz Palminteri yer alıyor.

Bryan Singer’in yönettiği filmde birbirlerini tanımayan 5 ayrı sahtekarın polis karakolunda teşhis edilmek amacıyla sıraya dizilmeleri sahnesi ile aksiyon başlıyor. Kült bir sahne haline gelen ve her birine aynı kağıdın okutulduğu bu teşhis sahnesi filmin karakteristik sahnelerinden bir tanesi. Burada tanışan ve birlikte soygun yapmaya karar veren bu beş kişinin yakalanması için polisler seferber olmuş durumdadır.

1995 yılı yapımlı olan Olağan Şüpheliler, şaşırtıcı bir senaryoya sahip. Aksiyon giderek yükseliyor ve suçluların yakalanıp yakalanmayacağı merak konusu oluyor. Sürükleyici bir suç temalı gerilim filmi olan Olağan Şüpheliler, en iyi polisiye Netflix filmleri sıralamasında ikinci oluyor. (IMDb puanı: 8,5)

1- Yedi

Yine 1995 yapımı bir kült polisiye filmi Yedi. David Fincher’in yönettiği filmin başrollerinde ise Morgan Freeman, Brad Pitt ve Kevin Spacey, başarılı oyunculukları ile yer alıyor.

Suç, drama ve gizem kategorilerinde bulunan polisiye filmi Yedi, bir seri katili yakalamaya çalışan iki dedektifin öyküsüne odaklanıyor.

Deneyimli bir cinayet masası dedektifinin yeni ortağı genç bir polistir. Yedi ölümcül günahı işleyen insanları öldüren bir seri katilin peşine düşen bu polisler için gerilim giderek tırmanacaktır. (IMDb puanı: 8,6)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu