Faydalı Bilgiler

En İyi Maden Suyu

Zengin mineral kaynağı olarak insan sağlığı için en iyi maden suyu markası Türkiye’nin yıllardan beri tercih ettiği Kızılay markasıdır. Kaplıca ve ılıca kaynaklarından elde edilen özel sular, coğrafyamızın en nadide ve özel yerlerinden çıkarılarak sağlığımız için şişelenmiştir. En iyi maden suları, organik içerikleri ve zengin mineralleriyle yaz ve kış içilebilen içecekler arasında yer almıştır.

Türkiye’nin En İyi Maden Suyu Hangisi?

Dünya markalarının yanı sıra Türkiye’de en çok tercih edilen maden suları arasında Kızılay ve Sırma markasıdır. Zengin mineral kaynağı bulunan özel içerikleriyle Beypazarı da sevilen maden suları arasında yer almaktadır. Yaz ve kış aylarında severek tüketebileceğiniz günde en fazla iki şişe içmeniz önerilen kaliteli markalardan biri de Sarıkız’dır. En iyi maden suyu markaları;

  • Sarıkız maden suyu
  • Kızılay maden suyu
  • Beypazarı maden suyu
  • Sırma maden suyu

Sodyum değerlerine göre sağlıklı tüketebileceğiniz en iyi maden suyu markaları arasında bulunmaktadır.

Hangisi Maden Suyu Hangisi Soda?

Yapay Karbondioksit katılmış olan aşırı asitli olan suların soda olduğu bilinmektedir. Maden suyu ile sodanın aynı içecek olmadığını bilmeniz ve mineral değerlerine göre içinde bulunan sodyum oranına da bakmanız gerekmektedir. Doğal maden suyu yerin altından çıkarılan doğal elde edilen sulardır.

Soda içerisinde mineral daha azdır ve içinde bulunan yapay karbondioksit nedeniyle vücuttaki gaz oranının azaltılması sağlanmaktadır. Maden suyu hazımsızlık için iyi gelen ve mineral açısından zengin olan içeceklerdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu