Faydalı Bilgiler

En İyi Kedi Maması

Küçük dostlarımızın diş, tüy ve genel sağlığı için aranan en iyi kedi maması markaları, veterinerlerin önerdiği markalar arasında yer almaktadır. Her kedi cinsi ve yaşı için aynı marka mama kullanımını uygun görmeyen uzmanlar, kedilerin lezzet düşkünü olduğunu da düşünerek, sürekli mama değiştirmenin de kedinin psikolojik olarak zarar görmesine neden olacağını vurgulamıştır.

En İyi Kedi Maması Markası Nedir?

En iyi kedi maması markaları, özellikle içerisinde gerçek sığır eti ve tavuk eti bulunan karışım mamalar olabilmektedir. Kedi sağlığı için veterinerlerin önerdiği en özel mama markalarından biri Hill’s ve RoyalCanin’dir. Kedinizin ağız kokusu ve dışkı kokusunu azaltırken, tüy ve diş sağlığı için de tercih edilmelidir.

  • Pro Plan kedi mamaları atletik ve hareketli kediler için uygun olacaktır.
  • Acana Ve La Vital lezzet düşkünü olan sağlıklı kedi mamaları arasındadır.
  • Kısır kediler için özel mama serisi bulunan Royal Canin, alerjen durumlara karşı da önlem almak için idealdir.
  • N& D marka ile Pro Plan’da tercih edebileceğiniz en iyi mamalar arasında olacaktır.

Kedi Mamasının İçeriği Nasıl Olmalı?

Kediler tıpkı bizler gibi gün içinde birçok mineral ve vitamine ihtiyaç duymaktadır. Kemik, diş, kas ve tüy sağlığı için B12 vitamini, A, B, C ve B9folik asit ihtiyaçlarını karşılayacak vitaminlerin bulunması gerekmektedir. Aynı zamanda fosfor ve demir ile çinko değerleri de mamanın özellikleri arasında bulunmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu