Faydalı Bilgiler

En İyi Fantastik Kitaplar

Büyüleyici dünyaların kapılarını açan en iyi fantastik kitaplar, J.R.R Tolkıen ve Ursula K. Leguen ile tabi ki yıllardır en çok basılan J.K Rowling’in kaleminden hayal dünyamıza taşınmıştır. Sevilen serilerin filmleri de yapıldığı gibi GeogreR.R’in Taht oyunları serisi de HBO yapımı dizi olarak karşımıza çıkmıştır.

En İyi Romantik Fantastik Kitap Serileri

İçinde dostluk, aşk ve karanlık güçlerle savaşları bulabileceğiniz romantik kitap serilerinden bir olan Harry Potter, en çok okunan en iyi fantastik kitaplar arasında yerini almıştır. Küçük bir çocukken büyücülerin dünyasını keşif eden Harry Potter yakın iki arkadaşıyla birlikte maceradan maceraya atlar.

  • Yüzüklerin Efendisi serisi
  • Harry Potter serisi
  • Yerdeniz büyücüsü
  • OZ büyücüsü
  • Hobbit
  • Taht Oyunları

Okurken kendinizden geçeceğiniz özel seriler arasında yer alırken, Ursula K.’nın Mülksüzler ve Karanlığın Sol Eli kitapları da sevilen en iyi romanlar arasında yerini almıştır.

Bilim Kurgu Kitap Serileri

Fantastik dünyadan bilim kurgu dünyasına dalmak isteyenler için ilgi çekici konularıyla, günümüz dünyasının gelecekti formlarını görebileceğiniz romanlar arasında Sineklerin Tanrısı, 1984 ve Ben Robot kitapları yer almaktadır.

Isacc Asimov kitaplarından çok etkilenecek, özellikle dizi olarak karşımıza çıkan Ben Robot kitabını da elinizden bırakamayacaksınız. SolarisStanislawLem kitabıyla, Mülksüzler kitabını da bilim kurgu serileri arasında bulabilirsiniz.

İsaac Asimov bilim kurgu yazarlarından biri olarak işte tanrı kitabını da hem fantastik hem de bilim kurgu sevenler için önerebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu