Faydalı Bilgiler

En İyi Deodorant

Gerek ter kokusu, gerekse rahatlatmak amacıyla birçok deodorant bulunmaktadır. Deodorantlar kişilerin cilt yapılarına göre de farklılık oluşturur. En iyi deodorant olarak sebamed organik ürünler ve herbal doğal deodorant gelir.

Ter Kokusu İçin Hangi Deodorant?

  • Sebamed deodorant sprey, rahatlatıcı özelliği ile birlikte ter kokusu için tercih edilebilecek bir ürün. Aynı zamanda rahatlatıcı bir etkiye de sahiptir.
  • Koltuk altlarındaki ph dengesini sağlar. Bu da koltuk altında terden dolayı kaynaklanan bakteri oluşumunu giderir. Yani diğer bir ifade ile kötü koku önleyici bir yapısı mevcuttur.
  • Genel olarak tercih edilen biri deodoranttır. Sebamed deodorant sprey birçok kozmetik mağazasında aynı zamanda bütçeye uygundur.

Deodorant Zararları Nelerdir?

Doğal olmayan deodorantlar, direkt olarak cilde temas ettiği için cilt kanseri riskini artırmaktadır. Doğal olmayan deodorant ve antiperspirant ürünler cilde, cilt kanseri açısından risk oluşturduğu gibi istenmeyen alerjik reaksiyonlarda oluşturabilir. İçeriğindeki kimyasallar vücutta yanma, kaşıntı, tahriş, kabarma ve en önemlisi yara oluşumu gibi sebepler doğurabilir.

Bu yüzden doğal deodorantları tercih etmelisiniz. Kullanmadan önce cildinize uygun olup olmaması önemlidir. Alerjik reaksiyon gösteren bir cilt yapınız var ise doğal olmayan deodorantlar kesinlikle kaşıntı ve yanma etkisi oluşturur. Bu da sürekli olarak kaşımızdan dolayı beraberinde yara oluşumu gibi sonuçlar doğurur. Böyle bir etki ile karşılaşmamak için teninize kimyasal açıdan uygun bir ürün kullanmakta fayda var.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu