Kadın

En İyi 10 Fondöten Önerisi

Kusursuz bir görünümü hangi kadın sevmez ki? Fondöten bu aşamada bize eşlik eden en temel
makyaj malzemelerinden birisidir. Fondöten seçimi çok önemlidir, cilt tipinize ve cilt tonunuza uygun
fondöteni bulmak bir hayli önemlidir. Bu aşamadan önce marka araştırmasına girmeniz gerekecek ki
hiç telaş etmeyin sizin için en iyi 10 fondöten önerisi adlı yazımı derledim.

1) Make Up For Ever Ultra HD

En iyi 10 fondöten önerisi listemizde birinci sırada yer alan fondötenimiz isminden de anlaşılacağı üzere profesyonel fotoğraf çekimlerinde kullanılan bir ürün. Özünde bunun için tasarlanmış. Benim gözlemlediğim kadarıyla karma ciltler için çok uygun; yüzünüz kuru haldeyken güçlü bir nemlendiriciyle, yağlı haldeyken ise hafif ya da hiçbir nemlendirici kullanmadan uygulanabilir. Kapatıcılık özelliği gayet iyi yüzünüzde çok etkili bir renk eşitliği sağlıyor. Yapısı çok ince, yüze ağırlık yapmıyor.

2) Giorgio Armani Luminous

Aydınlık görünüm severler için bitirim olan bu ürün en iyi 10 fondöten önerisi listemizde ikinci sırada yer alıyor. Kapatıcılığı orta derece, yapısı ince, yüzde ağırlık yapmayan bir özelliği var. Kalıcılığı gün içerisinde pudra yardımıyla desteklenebilir.

3) Dior Nude Air

Dior Nude Air Fondöten
Dior Nude Air Fondöten

İçeriğindeki esansiyel yağlar sayesinde cilde nefes aldıran ve bakım yapan bir ürün. Orta derece kapatıcılığı olan bu fondötenimiz cildi aydınlatırken aynı zamanda doğal görünüm sağlıyor.

4) Yves Saint Laurent Youth Liberator

Hem günlük kullanım için hem de gece kullanımı için bitirim bir ürün. Serum içerikli olan bu ürün cilde ışıltı katıyor ve doğal bir görünüm sağlıyor. Kapatıcılığı ise orta derecede. Ürün kokusu sayesinde, sürdüğünüz anda kendizinizi iyi hissetmenizi sağlıyor.

5) Estee Lauder Double Wear

Yüzde Kusursuzluğun adresi, özel günlerde kullanılabilecek, kapatıcılığı son derece iyi olan, karma ve yağlı cilt dostu bir ürün tavsiye ederim.

6) Chanel Les Beiges

Chanel Les Beiges Fondöten
Chanel Les Beiges Fondöten

En iyi 10 fondöten önerisi listemizde altıncı sırada bulunan Chanel’ın bu ürünü kullanacak olanlara doğal bir görünüm vadediyor en belirgin özelliği altına nasıl baz uygularsanız uyum sağlaması; nemlendirici baz ile nemli, matlaştırıcı baz ile mat bir görünüm elde edebiliyorsunuz. Orta derece kapatıcılığı olan bu ürünü eğer 2 kat sürerseniz iyi bir kapatıcı etki  gözlemleyebilirsiniz. En sevdiğim özelliği, güneş koruma faktörü içermesi.

7) Revlon Colorstay

Günlük kullanım için önerilebilir. Ciltte ağırlık yapmayan yapısıyla size kalıcılık da vadediyor. Mat bitişini sevdim. Gün içerisinde rahatlıkla kullabilirsiniz.

8) L’oreal Lumi Magique

Ciltte emilen bir yapısı olan bu fondöten kalıcılık yönünden pek başarı sağlayamadı kanımca. Ayrıca yağlı ve karma ciltler için uygun değil belki normal ciltlerde daha kalıcı bir görünüm verebilir.

9) Maybelline Affinitone

Maybelline Affinitone Fondöten
Maybelline Affinitone Fondöten

Argan yağı ve E Vitamini içeren su bazlı ve ince yapılı bir fondöten. Yapısının inceliği sayesinde yüzünüzde fondöten yokmuş hissi veriyor. Cilde sağlıklı bir parıltı veriyor bence günlük kullanım için de gayet uygun.

10) Max Factor Skin Luminizer

İçeriğinde B ve D vitamini, ışığı yansıtan inci proteinleri içeriyor. Bu da cilde ışıltı kazandırıyor. Bana göre olumsuz yanı, sürdükten sonra ciltte koyulaşması. Bunun dışında kapatıcılık ihtiyacına olumlu cevap veriyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu