Genel

Bağcılar Evden Eve Nakliyat

Eski yıllar da Bakırköy ilçesine bağlı olan İstanbul da Avrupa yakasın da yer alan Bağcılar en fazla nüfusa sahip semt olarak bilinmektedir. Nüfusunun artmasının başlıca sebeplerinden birisi de son zamanlar da aldığı göçlerden kaynaklanmaktadır. Deniz kıyısı olmaması nedeni ile Bağcılar da bulunan evler genellikle küçük olmaktadır. Kalabalık olması nedeniyle her geçen gün bir boş arazinin yeri doldurulmakta ve yeni binalar yapılmaktadır. Çok fazla göç alması nedeni ile her boş kalan daire çok kısa bir süre zarfı içerisinde dolmaktadır. Önemli basın merkezlerinin yer aldığı Bağcılar da tekstil ön plana çıkmaktadır. Şehir de nüfusun fazlalığından kaynaklanan ulaşım sorunu da oldukça ciddi bir konu olmaktadır. Nüfustan dolayı sağlık, tarım, gıda gibi pek çok alan da gelişim göstermesi gereken Bağcılar da iş imkanı oldukça fazla bulunmaktadır.

Bağcılar’a taşınmak isteyen kişiler genellikle ya memleketlerinden göç edip gelmekte ya da işlerine yakın bir yer de oturmak istemektedirler. Bu nedenle Bağcılar evden eve nakliyatı tercih etmektedirler. Kalabalık nedeni ile nakliyatın bile zor yapıldığı Bağcılar da bazı sokaklara araba ile girmek yasak hükmü konmaktadır.

Nüfusun fazla, işin çok olduğu kentlerden biri olan Bağcılar da yaşam standartları çalışılan işe göre değişse de en iyisi olarak bilinmektedir. Bu nedenle insanlar artık sessiz sakin yerleri tercih etmektedirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu