Genel

Avrupa Yakasının Küçük İlçesi

1992 yılında ilçe statüsüne geçen Güngören güneyde Bakırköy, Batıda Bahçelievler, doğuda Esenler ve Zeytinburnu’na komşudur. İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan Eminönü ve adalardan sonra alan bakımından en küçük 3. İlçedir. İlçede bulunan Haznedar, Tozkoparan, Sanayi, Güneştepe, Akıncılar, Gençosman isimleri ilçenin 11 semtinden en fazla adı duyulanlarıdır.

Ev taşıma konusunda insanların aklına ilk gelen eşyanın bir yerden alınıp bir yere aktarılması değildir. Daha doğrusu yapılan iş ve uygulamaların bu kadar basite alınabilecek bir konu olmadığıdır. Taşıma işlemi profesyonellik ve uzmanlık isteyen tecrübe gerektiren bir işlemdir. Eşyaların durumu, nasıl ve ne ile ambalajlanması ya da paketlenmesi gerektiği monteli olan mobilyaların çizilmeden, kırılmada, çatlamadan sökülerek tedbirli bir şekilde gideceği yere aktarılması, cam ve kırılacak olan eşyaların zarar görmeden uygun bir ambalaj malzemesi ile kolilenerek araca yerleştirilmesi tüm bunlar çok dikkat ve titizlik isteyen konulardır. Sadece eşyaların taşınıp götürülüp bırakılması değil aynı zamanda sökülmüş olan mobilyaların monte edilerek bırakılması çok önemlidir. Güngören Evden Eve Nakliyat bu tür konularda müşterilerine sundukları hizmetlerle güvenilmekte ne kadar haklı olduklarını göstermektedir.

Davutpaşa sarayı Güngören ilçesinde Davutpaşa sahrası diye bilinen Haznedar ve Çırpıcı derelerinin arasında bulunan tepenin doğusunda, Edirne eski kervan istikametinde olan ve 2. Beyazıt zamanında Sadrazam olan Davutpaşa tarafından yaptırılmıştır. Çevresi tamamen duvarlarla çevrilmiş olan sarayın geniş bir alanda içinde hamam, havuz, köşkler, daireler, mescit bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu